Pvc&Mermer Cilası

Mermer cilası ve zeminlerin bakımı periyodik ve düzenli olarak siz değerli müşterilerimize istekleri doğrultusunda % 80 ithal Taski, henkel, lever, jhonson ürünleri kullanılmaktadır.

Cila olarak iki çeşit cilalar vardır. Akrilik,Kristalize ve ekspert cila kullanılmaktadır. Kristalize cila makina ve çelik tel yardımı ile yavaş olarak mermere veya çini ,paledyen gibi zeminlere uygulanır. Ortalama ömrü evlerde 3 yıl iş yerlerinde 1 yıldır. Kullanıma bağlı değişir.

Zemin temizlikleri; genel bakım, koruyucu bakım, cilalama, günlük temizlik amacıyla yapılır. Mermer, mozaik, marley, PVC kaplı tüm sert zeminlerin temizliği , kristal yüzeylerin bakımı, kaymayan parlak zemin cilalama işleri yapılır.

Mermer, traverten gibi kalsiyum karbonat içeren taşlara uygulanan kristalize cilalama yöntemidir. Karo, çini, pvc, esaslı linolium, marmelium gibi zeminlerde kullanılan polimer bazlı sürme cilalardır.Sürme cila genelde merdiven basamaklarında, kristalize cila ise zeminlerde kullanılır.

Kristalize cilalama işlemine başlamadan önce, cilalanacak alan gerekli kimyasallarla hassas bir şekilde ergo disk dediğimiz cilalama makinesiyle siyah çelik petle yıkanıp, hemen ardından durulama işlemi yapılır. Onun üzerine ise paspas çekilip zeminin kuruması beklenilir.Zemin kuruduktan sonra cilalama işlemine başlanılır. Cilalama işlemi ergo diskin altına çelik tel takılarak başlar. Eğer zemine daha önce cila yapılmamış ise zeminin durumuna göre 3 veya 4 kat cila atılması gerekebilir.

Sürme cila, merdivenler temizlendikten sonra uygun bir aletle basamaklara boşluk vermeden sürülür. Cilalanacak alana bir kat atıldıktan sonra kuruması beklenilir. Cila atılan zemin kuruduktan sonra tekrar ikinci bir kat daha atılır. Zeminin durumuna göre üç katta atılması gerekebilir. Uzun ömürlü olması için periyodik olarak bakım yapılmalıdır.

PVC cilalarda ise uygulanacak alan iyice temizlendikten sonra ,zemine uygun mop ve paspas yardımıyla uygulanır.

Uygulama Alanları

Fabrikalar, atölyeler, depolar, catering firmaları, ofisler, bankalar, Finans kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, okullar, kreşler, yurtlar, anaokulları, etüt merkezleri, dernek ve sivil toplum kuruluşları, plaza ve holding binaları, hastaneler, poliklinikler, sağlık ocakları, labaratuarlar ve sağlık kuruluşları, evler, apartmanlar, villalar mermer ve pvc cilası ve temizlik.